Create an account

Proma jak to ugryźć ?

Exclamation 
Kwestie techniczne

• W promach w dziale Backstage/Ring udział bierze twoja aktualna postać. Treść przemówienia jest w zasadzie dowolna, ale należy pamiętać o kilku sprawach. Backstage/Ring nie służy do promowania samego siebie np. poprzez ataki na innych wrestlerów. Możesz ewentualnie zaatakować jakąś postać wymyśloną przez siebie (nieużywaną przez federację), jednak rekomendujemy wstrzymywanie się od tego typu akcji w tym dziale. Nie możesz także wpisywać reakcji innych wrestlerów, ani kwestii przez nich wypowiadanych. W sytuacji, gdy gracze prowadzą tag team i chcą napisać promo wspólnie, powinni uprzedzić o tym head bookera. Jeśli w promo pojawi się kwestia wypowiadana przez innego wrestlera niż twój, to gracz ten zostanie zapytany o to, czy udzielił zgody na wykorzystanie jego postaci. W przypadku braku takiej zgody promo nie zostanie uznane. Możesz wykorzystać w promo postacie niepowiązane z federacją (najlepiej fikcyjne). Jeśli z kolei chciałbyś użyć jednego z jobberów z WCW, powinieneś zapytać o zgodę head bookera.

Cechy dobrego promo
  • Promo ma za zadanie przede wszystkim nas zaciekawić. W prawdziwym świecie mieliśmy/mamy wielu zawodników którzy mówią i prezentują się w sposób do siebie podobny. Zaletą e-fedów jest to, że w teorii możesz tutaj odgrywać postać na milion różnych sposób, byle nie powielać tego co już kto robi. Pamiętajcie postać ma się wyróżniać, a w swoich promach cały czas dodawać coś, co zaciekawi widza. Nawet to że postać siedzi na bujanym fotelu w drewnianej chacie już sprawia, że odbiór samego promo jest inny. Oczywiście tyczy się to prom na Bs/Ringu w dziale Proma, bo te na galę piszecie zazwyczaj według instrukcji.

• Najważniejsze, żeby promo odnosiło się do aktualnych wydarzeń, tzn. tego co dzieje się w danym czasie z naszą postacią. Np. jeśli mamy feud o pas IC, to nie powinniśmy nawiązywać tutaj do WHC, czy coś w tym rodzaju. Im bardziej będziemy trzymali się tego, co dzieje się z naszą postacią na galach, tym lepiej. Jeśli w obecnym story nasza postać przeżywa jakiś kryzys, nie może odnaleźć siebie, to nie powinniśmy być przesadnie pewni siebie, bo wtedy mamy niespójność, a to jest jeden z większych problemów na fedach. Pamiętajmy też, że my tworzymy jakiś program, więc nie chodzi o to, by zawsze "nasze było na górze" tylko by odpowiednio zagrać swoją rolę. Więc jeśli jesteś face'm i zostaniesz sprowokowany przez rywala, to nie powinieneś wyzywać go od ostatnich, bo przecież charakter twojej postaci jest zgoła inny. Najważniejsze jest, by umiejętnie wpasować się w dane story i to jak wygląda obecnie twój gimmick i postać.

•  Gimmick, coś czego bardzo często brakuje w promach które dostarczacie zarówno na galę jak i w tych które dajecie w przeznaczonym do tego dziale. Zauważyłem, że niektóre postacie w ogóle zapominają o tym, że mają coś takiego jak gimmick, który wpisany jest w kartę postaci. Skoro mam wpisane w karcie, że jestem gościem który gada z demonami, to nie zacznę mówić nagle real-talkiem czy o jednorożcach, tylko trzymam się tego mrocznego klimatu. Tak samo jak jestem wojownikiem, to nie będę mówił o tym, o może mi się uda. Tylko na pewno mi się uda, na każdy cios odpowiem dwoma etc etc. To akurat oklepane więc tak nie piszcie, ale to przykład.

• Co do długości, dobre promo nie musi być wcale długie. Dajmy na to że na tygodniówkę mamy limit 600 słów, na PPV tego limitu nie ma. Aczkolwiek nie rozpędzajmy się za bardzo bo często powoduje to tzw zapętlanie. Zaczynami się powtarzać i lać wodę aby nabić ilość słów. Nie tędy droga, sam kiedyś popełniałem ten błąd, ale człowiek cały czas się uczy i staram się Wam tą wiedzę przekazać. Pamiętajcie długość nie równa się jakości i nigdy nie będzie się jej równać.

• Język, w promie powinniśmy korzystać z bogactwa językowego, jednak nie należy przesadzać. Zdania nie powinny być przesadnie złożone, nie powinniśmy również skakać z wątku do wątku jak coś zaczniemy to ciągnijmy to do końca, a nie wracajmy w środku proma. Pamiętajmy, że jesteśmy tu wrestlerami. Nie poetami, nie pisarzami, nie artystami. Wrestlerami, a umówmy się, że język we wrestlingu powinien być przede wszystkim konkretny. To nie znaczy jednak, że możemy rzucać “spierdalaj” w co drugim zdaniu. Nie, po prostu musimy mieć świadomość żeby nie przesadzać i żeby forma nie wychodziła ponad treść.

• Ortografia/Interpunkcja wiem, że jestem ostatnią osobą, która powinna się na ten temat wypowiadać, ponieważ sam robię dużo błędów interpunkcyjnych. Jest to bardzo istotne przy czytaniu, bo widząc dużo takich błędów, człowiek automatycznie ma gorszy odbiór segmentu. Są strony, które całkiem nieźle to poprawiają, ale wiadomo nie jest to zrobione idealnie.
[Obrazek: F8kkyna.png]

Professor Pain(Ex John Storm)

Streak

On Weekly Shows

7-3-10

On PPV

3-1-1

Achievements:

1x WCW Tag Team Champion(/w James Storm)[26.04.2020-11.05.2020]* Pasy zostały wycofane z federacji

1x WCW Television Champion [27.09.2020-05.10.2020]

[Obrazek: ulPw9MO.png]

The Reaper

Streak

On Weekly Shows

6-1-8

On PPV

3-0-0

Achievements:

1x WCW United States Champion[27.09.2020-06.11.2020]

[Obrazek: NtGVbP4.png]

Ted DiBiase jr