System oceniania

  NIEDOSTĘPNY
Ryse

#1
Exclamation 
Wielu z Was, szczególnie tych początkujących zastanawia się jak jesteście oceniani przez osoby za to odpowiedzialne, myślę, że ten post nieco wam to wyjaśni i nie będzie kopią systemu pushu, do którego również odsyłam. Oceniamy was w 3 głównych kategoriach, punktowanych w skali od 1 do 5 a mianowicie 

  • Jakość Promo - Jest to główne kryterium oceny w przypadku walk rozstrzyganych na BS/Ring. Na co zwracamy uwagę, przede wszystkim na wykorzystanie w nim swojego gimmikcu dajmy na to gdy ktoś napisałby Undertakerem w jego typowym gimmicku, że kocha wszystkich to nie bardzo by nam to pasowało i dostał by za to mniej pkt, niż Taker piszący że pogrzebie swojego oponenta etc. Na punkty w tej kategorii składają się też interpunkcja i ortografia, dobre promo musi być poprawne językowo, a także składać się w jakąś logiczną całość, coś jak rozprawka. Musi być jakiś wstęp, rozwinięcie i zakończenie, które zepnie całość klamrą. 

  • Podejście użytkownika do gry - W skrócie jeśli widzimy, że wam się chce, to też to doceniamy, już tłumaczę co się na to składa. W tej kategorii zwracamy uwagę na takie rzeczy jak komentarze do karty i samej gali, prowadzenie swojego tweetera, branie udziału w typerze czy innych dyskusjach dotyczących federacji.

  • Odbiór postaci - Jest to kategoria w której przyznajemy punkty za to jak widzimy postać zarówno my jako oceniający jak i inni użytkownicy, dlatego też komentarze do gal są dla nas bardzo istotne. Na ich podstawie wiemy jak dana postać postrzegana jest przez innych, wiadomo że im ciekawsza postać, tym postać jest lepsza
Istnieje jeszcze jedna kategoria, a mianowicie pomoc przy gali. W niej do zdobycia są maksymalnie 2 pkt, co przy zastosowanych rozwiązaniach nie wpływa na wynik walk i nie jest kwestią decydującą. Za co można dostać punkty, oczywiście segment, napisana walka i jakaś własna inwencja dotycząca tego co miałoby się wydarzyć z naszą postacią na gali.
Achievements:
2x WCW Tag Team Champion(/w James Storm)[26.04.2020-11.05.2020](/w Andy Roffe) [31.01.2021-28.02.2021] ~ Professor Pain
1x WCW Television Champion [27.09.2020-05.10.2020] ~ Professor Pain
1x WCW United States Champion[27.09.2020-06.11.2020] ~ The Reaper
1x WCW Million Dollar CHampion[23.10.2020-13.11.2020] ~Ted DiBiase jr
Szukaj

  NIEDOSTĘPNY
whip

#2
Wydaje mi się, że warto to uzupełnić o małą aktualizację i przedstawić system oceny wyników walk, szczególnie przed PPV.

Mamy trzy kategorie, w których CT Team ocenia uczestników walki. Każda kategoria ma inną wagę.

1) Szeroko pojęta aktywność- pod tym pojęciem kryją się przede wszystkim komentarze i ich jakość. No bo można gołym okiem zobaczyć, że jak komuś się wyraźnie chce to potrafi zawrzeć w takim komentarzu masę bardzo cennych uwag. Pod aktywność podchodzi to co robicie na forum, czyli również aktywność w głosowaniach, wyborach themu. Generalnie im ktoś bardziej jest zainteresowany forum tym lepiej. Nie będziemy jednak zwracać uwagi na to kto więcej postów napisze w spamie. Do tej kategorii również zalicza się pomoc przy gali. Jednakże bierzemy w niej pod uwagę pomoc, która była potrzebą chwili, kiedy komuś coś wypadło i ktoś przejmuje jakieś zadanie kogoś innego. Bookerzy robią genialną robotę, ale nie chcemy dawać im zbyt dużej nagrody, szczególnie takiej, która mogłaby wpłynąć na wyniki walk. Ta kategoria ma wagę 4, najwyższą jaka jest przez nas używana. Jest tak dlatego, że zdecydowanie od tego zaczyna się dobra zabawa na forum. Aktywności, wzajemny szacunku do pracy. Można, więc stwierdzić, że bez tego punktu ciężko będzie powalczyć dalej.

2) BS/Ring- Jest to główne kryterium oceny w przypadku walk rozstrzyganych na BS/Ring. Na co zwracamy uwagę, przede wszystkim na wykorzystanie w nim swojego gimmikcu dajmy na to gdy ktoś napisałby Undertakerem w jego typowym gimmicku, że kocha wszystkich to nie bardzo by nam to pasowało i dostał by za to mniej pkt, niż Taker piszący że pogrzebie swojego oponenta etc. Na punkty w tej kategorii składają się też interpunkcja i ortografia, dobre promo musi być poprawne językowo, a także składać się w jakąś logiczną całość, coś jak rozprawka. Musi być jakiś wstęp, rozwinięcie i zakończenie, które zepnie całość klamrą. Tutaj praktycznie bez zmian. To co Rysiek napisał, to nadal jest aktualne, tyle, że obecnie ma to wagę 3. Nieco mniejsza niż aktywność, jednak nadal decydująca.

3) Występy na tygodniówkach- zdajemy sobie sprawę, że na gali czasami dostanie się instrukcje, które nie pomogą rozwinąć skrzydeł. Dlatego stwierdziliśmy, że występy na tygodniówkach będą miały najniższą wagę, a mianowicie 2. Punkty w tej kategorii przyznajemy na podstawie opinii naszej i generalnej opinii komentujących. Nie podkładajcie sobie świń w komentarzach.

Każda kategoria jest punktowana w skali 1-10.
Szukaj


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
MyBB Theme by Ryse
Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Ryseart
Forum napędzane przez MyBB
Polskie Tłumaczenie WeBBoard.pl